Shalini intervjuu ajakirjas -Anne & Stiil

Päikesest puudutatud
Tekst: kelly Kipper

Fotod: Krõõt Tarkmeel

Jaanuarikuu Anne & Stiili numbris avanes Shalinil võimalus rääkida GraceFiti sünnist ja tegemistest, naiseks olemise ebakindlusest ja rahulolust.

Kuidas saavutada enesega rahulolu? Mis on meie peamised “nõrgad” kohad? Kuidas saavutada soovitud tulemused, et olla naiselik nii vaimselt kui füüsiliselt? Mis on need võluretseptid?

Shalini:”Lugesin paar aastat tagasi Katrin Saali Sauli raamatut “Naiseks olemise kunst” – see võiks olla iga naise piibel! Toetudes sealsetele arhetüüpidele, tundub, et minus on hästi palju tütarlast – mulle meeldib lõkerdada ja võin olla täiesti abitu! Ent ka palju naiselikku armastajat ja perenaist – mulle meeldibpesa punuda ja lähedaste eest hoolitseda. Tahaks uskuda, et leidub ka kuningannat: kui miski vajab organiseerimist või loomist, siis teen selle ära. Muidugi märkan endas ka variarhetüüpe, külgi, mis vajaksid tööd, aga neid tuleb osata ära tunda. Enese vastu aus olemine on edasiviiv jõud – ainult nii saad anda elule õigema suuna.”

“Selle asemel et kaks nädalat aastas puhata, päevitada ja tšillida, et ülejäänud aasta väsinuna tööd rassida, võiks igasse päeva kuuluda intensiivne aja mahavõtmine. Mulle meeldib õhtuti päevikut kirjutada. Märgin üles, kuidas mu päev läks ja mida oleks saanud paremini teha. Oled sa kunagi mõelnud, et päev algab õhtust? Pärast tööd võiks puhata, vanni minna, mitte rabeleda ja väljas käia. Ainult nii suudad ärgata rõõmsa, motiveerituna.”

“Personaaltreeneri koolitusel selgus kiiresti, et minust ei saa klassikalist treenerit – tantsija minus vajab rohkem emotsiooni, energiat. Nõnda sündiski graatsiline fitness, mis on inspireeritud balletist, joogast, jõutreeningust ja tantsust. Panen rõhku atmosfäärile ja muusikale. Kuna pooled minu juurtest on Indias (Shalini isa on Indiast pärit –  toim), siis kasutan palju idamaist muusikat. Mulle on tähtis, et trenn poleks midagi sellist, milleks end sunnid, vaid mida ootad. Et see annaks turgutust nii kehale kui ka hingele. Püüan hoida rühmad väikesed, et kõigil oleks õhku, armastust, tähelepanu. Trenn võiks olla nagu spaa või hea teraapia, pärast mida sul on energiat tegutsemiseks.”

“Liikumine ja looming teeb enesekindlaks, annab elusama elu. Meie suurem eesmärk on tekitada inimestes parem enesetunne, panna neid naeratama, sest tihtipeale me ei näe, kui ägedad me oleme. Sageli ei öelda ka suhetes piisavalt palju ilusaid sõnu. Mäletan, kuidas mõne aja eest jälgisin toidupoes tuima näoga väsinud inimesi. Tol hetkel mõistsin, et pean looma maailma, mis teeb mind õnnelikuks. Praegu tunnen, et mu elu on valdavalt ikka väga äge.

“Võtmesõna on järjepidevus, et elul oleks kindel rütm. Leia päevas rohkem hetki, kus oled kohal, mitte ei torma ringi. Näiteks hommikul – võta oma aeg. Ärka varem, et sa ei peaks kiirustades närve krussi ajama. Mina olen suur päevikusse kirjutaja – kirjutan sellest, mis päeval toimus, mis mulle ei meeldinud ja millised on mu soovid. Kirjutamisel on suur jõud, see aitab lahti lasta.”

“Me otsime armastust ja tähelepanu. Sageli jääb lähisuhetes sellest vajaka, see aga toidab hirme ja ebakindlust. Vajame rohkem häid sõnu, lähedaste tuge. Usun, et eneseteostus on hea viis võita ebakindlust. Kui sul on mõni salaprojekt või soov, siis võta selleks aega, kas või tunnike päevas või nädalas. See energia, mis sellest saad, annab hindamatu tunde!”

“Muidugi ka ühiskond soodustab ohvrimentaliteeti – kerjame selle kaudu armastust ja hoolitsust. Seda, mis suhetes puudu jääb, otsitakse tihti ka sotsiaalmeediast. Armastage ja kiitke ja öelge tähtsatele inimestele rohkem häid sõnu. Igaühes on palju ilu, aga sageli me ise ei näe seda. Ebakindlus hiilib nii lihtsalt ligi, seetõttu ongi vaja pidevat tunnustust, tähelepanu ja tagasisidet, nii tööl kui ka isiklikus elus.”

“Proovi elada nii, et sinu sõna, mõte ja tegu käiksid ühte jalga; lisa aastatele elu, mitte elule aastaid.
Ja kui sa oled ikka piisavalt põikpäine, muudkui soovid ja teed, siis küll see universum ka järele annab!”

Loe täispikka artiklit Anne & Stiili jaanuarikuu paberväljaandest.

Aitäh Anne & Stiili toimetusele (Kelly Kipper) selle ilusa intervjuu eest ning võimaluse eest rääkida oma mõtetest. Aitäh Krõõt Tarkmeelele ilusate piltide eest. Aitäh Grete Lillele kauniks tegemise eest.

Sulle meeldis? Jaga seda artiklit:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on email