KOLUMNID

AUGUST

Treener Shalini Mody pika raske perioodi lõppemisest: tabasin end lõpuks mõistmast, et uued algused on võimalikud

Suve alguses saabusin pärast kolme valusat aastat taas oma kodulinna Tartusse. Viimastel kordadel linnapiirile lähenedes meenusid mulle vaid südantlõhestavad hetked ema-isa viimastest elupäevadest. Ja paraku iga kord, kui kilomeetrid koduni hakkasid otsa saama, tabas mind meeletu kurbus.

JUULI

Treener Shalini Mody: tundsin, et mul tuli piir ette kursustest, kus korjatakse ära telefonid, keelatakse rääkida, istuda ja astuda

Üks mu parimatest sõpradest ütles hiljuti, et kogu enesearengubuumi kõrval on tema jaoks endiselt suurim eneseareng elu kogemine. See, et sa lähed välja, elad, teed ja õpid. Vaatamata sellele, et online-ärid ja tehisintellektid vallutavad maailma, on ikka kõige magusam tunne kontakt pärisinimeste vahel. Sõnad, pilgud, naeratused ja sünergia.

JUUNI

Treener Shalini Mody: astusin teadlikult eemale pidevast töötegemisest, väsinud olemisest ja enesearengust

Olen aru saanud, et ma ei soovi enam võtta ette ühtegi äärmuslikku väljakutset, sest elu pakub neid niikuinii piisavalt.

MAI

Treener Shalini Mody: olin unistanud, kuidas jääme inimesteks, kellesse armusime. Ma ei tundnud ennast enam ära

Viimasel aastal pole ma just eriti säranud oma tugevuse poolest. Ja ei – ma ei mõtle siin kõhulihaseid ega vormis tuharaid, vaid emotsionaalset selgust ja võimekust. Minu viimase aasta on täitnud intensiivne teraapia, koos tunde väldanud aruteludega oma kaaslase ja parima sõbra seltsis. Minus elas juba mõnda aega tunne, mida ma polnud varem kogenud – tunne, et kaotan võime näha elu ilu.

APRILL

Treener Shalini Mody: omandasin magistrikraadi, kuni tuli kriipiv tunne, kas see eriala on ikka mulle

Postitasin hiljuti oma Instagrami kontole küsimuse, kuidas leida elus see miski, mis paneb silmad särama ja toob kehasse mõnusat elevust. Selle kõige magusama tunde, kui ärkad hommikul üles ja tõded, et sinu mõte on selge ja pilk klaar. Tunnistan ausalt, et just seesama tuhinatunne, kui saan midagi planeerida ja luua, on minu jaoks üks armastatuim osa elust. See on hetk, kus tunnen, et olen päriselt mina.

MÄRTS

Treener Shalini Mody: sellistel hetkedel on mul enda pärast häbi – kas ka mina olen samamoodi reageerinud?

Aasta alguses sain ma 35. Pärast kolme ränka kaotuseaastat tundsin, et vajan oma ellu rõõmu. Seega otsustasin, et tähistan juubelit ja teen seda suurelt – oma kaunis vanematekodus, mida kutsun päikesepaleeks.

VEEBRUAR

Treener Shalini Mody: pehmelt öeldes pole ma kunagi suuremat sorti talvesõber olnud

Oled sa kogenud, et tunned end maailma kõige saamatumana? Mina olen. Sõitsin vahetult enne jõule suusareisile. Pelgasin seda väga, sest tõtt tunnistades oli reisi sihtkoha valik minu jaoks eksootilisem ja ekstreemsem kui avastada mõnd troopikasaart.

DETSEMBER

Shalini Mody: sain oma rütmi tagasi vesteldes kahe targa nõuandjaga – nõia ja iseendaga

Kuulasin hiljuti Mihkel Muti intervjuud, kus ta ütles välja mõtte, mis mind kõnetas ja heas mõttes raputas: „Saatus pole jaganud enamikule inimestele häid kaarte, aga see ei tähenda, et me ei saaks teha head partiid.“

NOVEMBER

Shalini Mody: liiga sageli elame teiste heaks ja teeme asju vaid seepärast, et ei soovi pettumust valmistada

Aastail, mil ma korrapäraselt trenni ei teinud, olin paha tuju ja jõuetuse ohver. Minu täiskasvanuelus on olnud kaks aastat, kus ma ei teinud põhimõtteliselt üldse trenni. Õppisin magistrantuuris kunstiteadust ja kuna see oli paras väljakutse, siis olin naelutatud konspektidesse. Arvasin, et õppimise ajal tulebki olla hästi tõsine, kuid kogu selle tõsisuse kõrvalt olin ka pidevalt pahas tujus ja stressis ning elasin oma nunnud ja mitte nii nunnud nõrkushetked kaaslase ja pere peal välja. 

OKTOOBER

Shalini Mody: olen jõudnud uskumuseni, et alati ei pea otsima endas jumalannat ega kuningannat

Kõige enam soovin olla lihtsalt naine – lihast ja luust, oma tugevuste ja nõrkustega. Iseseisvus on olnud aastaid minu suur soov ja siht. Päeval, mil alustasin selle kolumni kirjutamist, algas minu viies hooaeg GraceFitis. Mõistsin, et lisaks sellele, et tegu on minu tööga, on GraceFitist saanud ka minu iseseisvumise lugu. 

SEPTEMBER

Shalini Mody: Kuidas aga oleks, kui algaval mihklikuul õpiksime raamatutarkuste asemel tundma iseennast – naiseks olemise sisemisi tõdesid?

Oled sa tundnud, kuidas ühe kuu raames sinu meeleolu, jõud ja isud muutuvad? Kuidas pärast menstruatsiooni tunned endas justkui tärkavat energiat, täidad hooga kalendri ning võtad eesmärgiks intensiivse trennitegemise, kuid siis, paari nädala pärast, hakkab ligi hiilima tunne, et tahaks olla lihtsalt teki all – rahus ja üksinda. Koristada oma ümbrust ja mõtteid. Ja see trenn, mida sa kuu alguses pikisilmi ootasid, muutub lihtsalt kohustuseks, mille lõppu sa ei suuda ära oodata.

MAI

Aega on

Selle aasta kevade ühel esimesel soojemal päeval meenus mulle mu 25. eluaasta kevad, mil olin lõpetamas Kunstiakadeemias kunstiteaduse magistrit. Ma mäletan värvikalt, kuidas ärkasin ühel ilusal kevadhommikul üles oma muinasjutulikus väikeses nõiamajakeses, mida kaunistasid pojengipõõsad ja väga lopsakas jaapani stiilis aed. Hommikune kohv, värske ajaleht ja maitsev omlett oma tillukeses oaasis oli lihtsalt nii nauditav.

APRILL

Aeg antud elada

Minu liikumise teekond sai alguse oma vanema õe jälgedes 4-aastaselt, mil läksime koos iluvõimlemisse. Me olime õega väikesed pardipojad – pidime end korralikult treenima, et saaksime rühi ja kõnnaku sirgeks ning graatsiliseks. Sealt edasi läksime õega käsikäes kõhutantsu ja tegelesime sellega 10 aastat.